Samsung Galaxy S21 ve Z Fold 3’e yeni özellikler geliyor

Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3, One UI 6.1 güncellemesi ile iki yeni Galaxy AI özelliği alacak. Son aylarda Samsung, Galaxy Z ve Galaxy S serisi telefonlara 10’a kadar AI destekli özellik sunan One UI 6.1’i sunuyor. Ancak, bu üç model, diğer modellerden farklı olarak yalnızca iki yeni Galaxy AI özelliğine sahip olacak.

Samsung, Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 kullanıcılarının Circle to Search ve Chat Assist özelliklerine erişebileceğini açıkladı. Şirket, Galaxy AI özelliklerini 2025 yılı sonuna kadar ücretsiz sunacağını da duyurdu. Bu açıklama, Galaxy S24 serisi piyasaya sürüldüğünde şirketin web sitesinde yer alan mesajla da tutarlılık gösteriyor.

One UI 6.1 güncellemesi ile Samsung Galaxy S21 serisi, Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 sahipleri, Samsung ve Google cihazlarına özel olan Circle to Search özelliğini kullanabilecekler. Bu özellik, kullanıcıların ekranın belirli bir bölümünü çizerek, karalayarak veya vurgulayarak uygulamadan çıkmadan görsel arama yapmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar, navigasyon çubuğuna uzun basarak bu özelliği devreye sokabiliyor.

Samsung Galaxy S21 ve Z Fold 3’e yeni özellikler geliyor

Samsung, Galaxy F55 5G‘nin Hindistan’da önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtılacağını duyurdu. Chat Assist özelliği ise gelen veya giden mesajların farklı dillerde sorunsuz bir şekilde çevrilmesine yardımcı olacak ve bu özellik de üç cihazda mevcut olacak. Samsung, bu özelliğin üçüncü parti uygulamalarla da uyumlu çalışacağını belirtiyor. Bu sayede, kullanıcılar mesajlaşırken bir çeviri uygulaması açmak zorunda kalmayacak. Chat Assist ayrıca, kullanıcıların mesajlarının tonunu değiştirmelerine de yardımcı olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 6‘nın ekran koruyucuları sızdırıldı ve bu yeni tasarım hakkında ipuçları verdi. Apple ve Samsung telefonlarının 2024’ün ilk çeyreğinde en çok satan cihazlar arasında olduğu belirtildi. Samsung Good Lock uygulaması Google Play Store’da erken erişime açıldı. Samsung’un, Galaxy S25 serisinde batarya ömrünü artırmak için Battery AI teknolojisini güçlendireceği söyleniyor.

Samsung’un bu duyurusu, diğer Galaxy AI özelliklerinin bu eski cihazlara gelmeyeceğini de doğruladı. Güncelleme ile gelmeyecek AI özellikleri arasında Interpreter, Live Translate, Note Assist, Transcript Assist, Browsing Assist, Generative Edit, Edit Suggestion ve AI-Generated Wallpaper bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir